Sosyal Medyada Nasıl Fark Edilirim?

Milyonlarca kişinin sosyal medya ağlarını kullanıyor olması birçok firmanın da pazarlama alanında bu mecraları takip etmesini ve bu mecralarda yer almasını sağladı. Öyle ki bu alanı ciddi anlamda kullanan firmaların birçok platformda sayfalarının ve takipçilerinin olduğunu görebiliyoruz. Bunların arasında büyük ölçekli firmalar ile beraber çok daha küçük ölçekli firmalar da mevcut.

Öncelikle birden fazla sosyal medya platformunda yer almak, hedef kitleye ulaşmamızda şansımızı arttıracaktır. Verdiğimiz hizmete en uygun sosyal mecrada yer almaya özen göstermemiz gerekir.

Peki sosyal medya üzerinde paylaşımlarımızı yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Hangi yöntemler paylaşımlarımızın öne çıkmasını sağlayabilir?

Bunların başında hashtag kullanımını getirebiliriz. Paylaştığımız bir görsel yahut bir bilgi hangi konuda ise, hedef kitlemize hangi alanlarda hitap ediyor ise ,bizim hangi ürün ve ya hizmetlerimizi kapsıyor ise ,onunla ilgili doğru hastag kullanımı, ilgilenen kimselere ulaşabilmemizi daha kolay kılıyor.

Ayrıca kişilerin ilgi alanları ile ilgili oluşturulan grup sayfalarını da önemsemek gerekiyor. . Bu sayfaları düzenli takip ettiğimizde hedef kitlemizin olumlu ve olumsuz görüşleri, nelere daha fazla önem verdikleri gibi bir çok konuda  fikir sahibi olabiliyoruz.

 

Bunun yanında paylaşımlarımızın daha çok görseller  yolu ile yapıldığı durumlarda çok daha fazla etkileşim aldığı görülmüş. Burada her sosyal medya platformu için, uygun olan görsel çalışmalara odaklanmak doğru olacaktır. Paylaştığımız görsellerin yaratıcı ve özgün içerikte olmaları, ilgi çekici, espirili ve yahut da gündemi meşgul eden bir konuya atıfta bulunarak zenginleştirilmesi de kişilerin ilgisini çekmede etkili olacaktır.

 

Sosyal medyadaki takipçilerinizin ilgisini çekmek için, her alanda olduğu gibi, kullandığımız mecralarda da düzenli bir şekilde yol almak doğru olacaktır. Muhakkak ki doğru zamanda ve düzenli olarak paylaşılan çalışmalar, kişilerin zamanla ilgisini çekecek ve etki alanınızı zaman içinde geliştirecektir. Çok abartmamakla birlikte her gün en azından 1 paylaşım yapmanız  tavsiyeler arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir